Перелом шийки стегна ще нещодавно вважався справжньою трагедією — шансів підвестися з ліжка і ходити майже не було. Сьогодні сучасні медичні технології дозволяють відновити рух та повноцінне життя людини.
Від болю в суглобах страждають багато людей. Це відбувається з різних причин: внаслідок вікового зношування суглобів, розвитку остеоартрозу, внаслідок переломів, травм тощо. Природно, що такий стан, крім того, що завдає страждання, обмежує звичну активність і істотно погіршує якість життя.
- Які варіанти лікування ми можемо запропонувати
Консервативні варіанти лікування суглобів можуть бути неефективними, якщо захворювання прогресувало, та суглобовий хрящ значно пошкоджений. Оптимальним варіантом у випадках є заміна суглоба на штучний. На сьогоднішній день ендопротезування є найкращим способом позбавити людину страждання і повернути до повсякденного життя та професійної діяльності.
- Що являє собою ендопротез
Ендопротез тазостегнового суглоба формою імітує рідний людський тазостегновий суглоб. Його компоненти заміщають уражені суглобові поверхні головки стегнової кістки та вертлужної западини.
Сучасні протези суглобів виготовляються із міцних, біосумісних із тканиною людини, металевих сплавів, кераміки та поліетилену. Високотехнологічні способи обробки поверхонь ендопротезів зводять ризик відторгнення до нуля та дозволяють уникнути ускладнень. Вигляд та розмір ендопротезу підбираються лікарем після комплексного обстеження пацієнта з урахуванням віку, супутніх захворювань, його анатомічних та фізіологічних особливостей. Наявність ендопротезів різних видів, форм та типорозмірів дозволяє лікареві з абсолютною точністю підібрати протез індивідуально для кожного пацієнта.
Багатьох людей лякає заміна суглоба як тим, що це хірургічна операція, а й тим, що це впровадження в організм чужорідного предмета. Це необґрунтований страх, тому що ендопротезування вже давно стало стандартною операцією в ортопедичній хірургії. У НДІТО такі операції проводять хірурги-ортопеди, які мають великий досвід проведення операцій з ендопротезування, позбавляючи пацієнтів від болю і повертаючи їм радість активного життя.
- Перед операцією
Передопераційна підготовка в НДІТО включає консультації кардіолога, терапевта, анестезіолога, при необхідності, та інших фахівців. Крім цього, перед операцією, щоб унеможливити всі ризики, пацієнт проходить комплексне обстеження: рентгенографія оперованого суглоба, КТ суглоба, УЗД вен нижніх кінцівок, ЕКГ, флюорографію, лабораторні аналізи.
Ендопротезування, як і багато інших хірургічних втручань, має ряд протипоказань. Це з’ясовується при збиранні анамнезу та діагностичних дослідженнях.
- Як відбувається операція з ендопротезування
При виконанні операції здебільшого застосовується епідуральна анестезія. Хірургічне втручання проводиться у новому операційному блоці, оснащеному сучасним хірургічним обладнанням. Операція, як правило, триває близько 1,5 години. Хірург-ортопед робить невеликий розріз у ділянці суглоба, через який виконує всі маніпуляції щодо заміни хворого суглоба на ендопротез. Після закінчення операції рану вшивають і накладають стерильну пов’язку.
- Після операції
Період первинної реабілітації (5-7 днів) після операції пацієнт проводить в умовах комфортного хірургічного стаціонару НДІТО під цілодобовим наглядом лікарів та медперсоналу. Протягом цього періоду 3 рази на день із пацієнтом займається реабілітолог. Повний період відновлення триває 1,5 – 3 місяці.
Стати на прооперовану ногу, не відчуваючи болю, пацієнт може навіть наступного дня після операції. Повноцінне навантаження на прооперовану ногу можна давати через 1,5 місяці після операції при безцементній фіксації компонентів ендопротезу. При цементній фіксації наступного дня після операції.
Через півроку наші пацієнти, за умови дотримання всіх рекомендацій лікаря, вже ведуть звичний для них спосіб життя і навіть не згадують про те, що у них стоїть штучний суглоб.
Безумовно, ендопротезування кульшового суглоба передбачає деякі обмеження, наприклад, надмірні фізичні навантаження. Однак прогулянки, їзда на велосипеді, плавання, помірні фізичні вправи підуть тільки на користь.
Бережіть себе та близьких і будьте здорові!
наша адреса: м. Кропивницький, вул. Велика перспективна 65, НІІТО (Науково – дослідний інститут травматології та ортопедії), контактні телефони:
зав.відділенням Непомнящий В.Г. 0506861909, реєстратура 05000303103, 0505048755440, 09630303110