Основними патології при яких застосовують цей метод є: Варусне викривлення нижньої кінцівки, вальгусне викривлення; так звані «О» подібні та «Х» подібні ноги. Вкорочення однієі з кінцівок.
Деформації нижніх кінцівок у дітей зустрічаються доволі часто та мають в своїй основі різну етіологію. Їх своєчасне лікування дуже важливе тому що несе в собі не тільки естетично – косметичну складову але й більш важливу – оздоровчу. Нерівна кінцівка буде в подальшому причиною порушення функцій опори і ходи у дитини, біомеханіки суглобу. Що призведе до його неправильної роботи, з’являться відчуття дискомфорту, біль та швидка втомлюваність під час ходи. В більш далекій перспективі це призведе до швидкого зношення суглобу та ендопротезуванню у ранньому віці.
Методи лікування викривлення нижніх кінцівок шляхом блокування зон росту у Кропивницькому.
Вперше методику блокування росткових зон металевим фіксатором у 1949 році запропонував W. P. Blount. Вже пройшло богато часу з того періоду з розвитком теологій методику лікування довели до досконалості. Вона стала золотим стандартом лікування деформацій довгих трубчастих кісток у дітей. Ця методика використовує потенціал росту дитини.
Що собою представляє лікування?
На активну зону росту кісток нижньої кінцівки встановлюються спеціальні блокуючі конструкції симетрично або асиметрично залежно від патологіі, які утримують зону росту
Протягом 12—36 місяців проходить поступове зменшення деформації після чого блокуючі конструкції видаляються.
Оперативне втручання виконується малотравматично ( оперативні доступи до 3 см) Після операції немає рухових обмежень тому вже приблизно через два тижні проходить повне відновлення після оперативного втручання та дитини повертається до свого нормального життя. В цей час завдяки фіксатором відбувається вирівнювання кінцівок.
Важливим фактором для успішного лікування цим методом є вік дитини та етап формування кісток. Зони росту повинні бути відкритими та ріст дитини ще не завершеним. Це зазвичай вік до 14 років, але треба звертати увагу на анатомо фізіологічні особливості дитини.
Якщо час вже втрачений та зони росту закриті виконують різноманітні види резекцій кісток що є більш травматичною та об‘ємною операцією з довшим процесом післяопераційного відновлення. Але теж ж дуже дієвою та актуальною. Що ми теж практикуємо.
Методика блокування зон росту також застосувуєть при вкороченні у дитини однієї з кінцівок. При цьому «тормозиться» ріст довшої на період доки її « дожене» в довжині умовно хвора нога, після цього металокунструкція видаляється та продовжується рівномірний ріст обох кінцівок.
Етапи лікування вад нижніх кінцівок
- Консультація лікарем- ортопедом.
- Комплекс діагностичних заходів.
- Вибір оптимальноі тактики лікування.
- Початок лікування.
- Одужання.