ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ТРАВМІ

zobrazhennia viber 2023 02 20 12 08 10 006

Що можна а що не можна робити коли ваша дитина підвернула ногу.
Професійна допомога дитячого лікаря ортопеда – травматолога у Кропивницькому

Дії після пошкодження

Якщо в перші хвилини після травми біль швидко пройшов, то ніяких подальших дій не потрібно. Якщо болючі відчуття залишаються, варто оглянути гомілковостоп. Травмоване місце може набрякнути, почервоніти або набути синюватого відтінку. Подальші дії залежатимуть від характеру болю і симптомів, що з’явилися.
Якщо біль не проходить слід:

  • Забезпечити нерухомість стопи. День чи два постаратися не ходити.
  • Прикласти лід чи холодний компрес. Ці маніпуляції необхідно повторювати кожні 3 не більше 15 хвилин. Якщо є зміни кольору шкіри на блідий, необхідно усунути холодний компрес і зігріти хворе місце.
  • Знерухомити гомілковостоп за допомогою тугої пов’язки або компресійних панчох. Не варто сильно здавлювати ушкодження, щоб не передавити кровоносні судини.
  • Розташувати ногу трохи вище за розташоване тіло, наприклад, підкласти подушку.

Біль допоможуть втамувати знеболювальні препарати у вигляді таблеток і мазей. Ці дії можна застосовувати у випадку рухливості суглоба і не сильних хворобливих відчуттях. Якщо у вашому розпорядженні є інвалідний візок, він дозволить забезпечити необхідний спокій пошкодженій кінцівці.

Розтягнення зв’язок це найпоширеніший наслідок після того, як підвернув ногу. Найчастіше травма небезпечніша, ніж здається і без консультації лікаря не обійтися. У таких випадках призначаються обстеження у вигляді МРТ та рентгену.

Не залежно від ситуації та ступеня пошкодження гомілковостопного суглоба в перші два дні найкраще скористатись інвалідним кріслом візком або милицями. Це допоможе перенести перші симптоми при простому розтягуванні зв’язок та забезпечить спокій ушкодженим тканинам.

Що не можна робити після того, як підвернув ногу.

Щоб звести до мінімуму наслідки травми, слід дотримуватися деяких правил.

Дії, які категорично не можна робити після того, як підвернув ногу:

  • Гріти запалену ділянку та весь організм у цілому. Гаряча вода сприяє швидкому кровообігу, що може збільшити набряк та призвести до застою крові у пошкодженому місці.
  • Не можна навантажувати хворий суглоб, багато ходити та займатися спортом. Це може посилити ситуацію, що склалася, і ще більше пошкодити суглоб.
  • Не можна масажувати хворе місце. Масаж збільшує кровообіг, що може призвести до сильного набряку тканин.
  • зволікати на травмування та не звертатися по кваліфіковану допомогою лікаря ортопеда.
Call Now Button