Післятравматична варусна деформація  нижньої третини лівої плечової кістки. Контрактура лівого ліктьового суглобу

На консультативний прийом до Відділення ортопедії і травматології для дітей НДІТО звернулись батьки дівчинки 8 річного віку. Відмічаючи викривлення в ділянці лівого ліктьового суглобу, обмеження згинання та розгинання руки у лівому ліктьовому суглобі, дискомфорт.

В ході обстеження та збору анамнезу стало відомо що у 2021 році мав місце черезнадвиростковий перелом нижньої третини лівої плечової кістки. Була проведена закрита репозиція з гіпсовою іммобілізацією у місцевій лікарні. Через 4 тижні гіпс зняли, через деякий час батьки помітили що є викривлення у ділянці лівого ліктьового суглобу та об´єм рухів у лівому ліктьовому суглобі не повний.

Стало зрозуміло що черезнадвиросковий перелом н/3 лівої плечовоі кістки зрісся некоректно. Після рентген контролю стало зрозуміло що припущення вірне.

Був встановлений діагноз: ПІСЛЯТРАВМАТИЧНА ВАРУСНА ДЕФОРМАЦІЯ НИЖНЬОЇ ТРЕТИНИ ЛІВОЇ ПЛЕЧОВОЇ КІСТКИ. КОНТРАКТУРА ЛІВОГО ЛІКТЬОВОГО СУГЛОБУ.

На базі Відділення ортопедії і травматології для дітей НДІТО виконане оперативне втручання в обсязі корегуючої остеотомії нижньої третини лівої плечовоі кістки з фіксацією накістковою пластиною. Проведена іммобілізація гіпсовим лангетом . Проводилось спостереження в динаміці. Комплекс реабілітаційних дій.

Вже пройшов певний час з моменту операції. Вісь кінцівки відновлена. Об´єм рухів у лівому ліктьовому суглобі тепер повноцінний. На R-o знімках ліва плечова кістка з ознаками консолідації.

Гарний настрій дівчинки та батьків свідчить про задоволення проведеним обсягом лікування та не може нас не радувати.

1 do
photo 2023 01 25 11 20 45
photo 2023 01 25 11 20 44 2
1 posle
Call Now Button