Відділення дитячої травматології та ортопедії


+38(095)259-48-35 – для запису на консультацію

+38 (066) 794-97-88 – зав. відділеннямSereda Aleksandr Vytalevych

Середа Олександр Віталійович – лікар ортопед-травматолог, ординатор


Луганський Павло Геннадійович

Луганський Павло Геннадійович – лікар ортопед-травматолог


Koretskaia Yryna Nykolaevna

Корецька Ірина Миколаївна – лікар–педіатр


Puzik Kateryna Oleksandrivna

Пузік Катерина Олександрівна – старша медична сестра


Відділення дитячої травматології та ортопедії організовано у 1955 р. на базі Донецької обласної травматологічної лікарні. Очолила відділення Віра Степанівна Харченко.

Проведення наукових досліджень з актуальних питань травматології та ортопедії дитячого віку стало можливим завдяки організації у 1956 році Донецького НДІ травматології, ортопедії та протезування.

YElyzaveta Petrivna Mezhenina

У тому ж році у дитячому відділенні почала працювати старший науковий співробітник Київського інституту травматології та ортопедії, дитячий травматолог та ортопеда, к.м.н. Єлизавета Петрівна Меженіна.

З відкриттям у 1957 році другого дитячого відділення на 40 ліжок у Донецькій обласній травматологічній лікарні суттєво зросли можливості для наукової роботи у відділеннях.

Тамара Яківна Усікова

У 1977 році відбулося об’єднання двох дитячих відділень, розпочався новий етап розвитку дитячої ортопедо-травматологічної служби: була створена клініка травматології та ортопедії для дітей. Науковим керівником клініки стала к.м.н. професор Тамара Яківна Усікова.

Директор ДНИИТО, заслуженный врач Украины, профессор Владимир Климовицкий

У 1979 році відділення травматології та ортопедії для дітей очолив молодий лікар – Климовицький Володимир Гаррієвич.

З 1998 після захисту докторської дисертації Володимир Гаррійович взяв керівництво над усією роботою в клініці (науковій, лікувальній та організаційній)

Ілюшенко Юрій Кирилович

Довгий час відділенням завідував – Ілюшенко Юрій Кирилович

Науково-дослідний інститут травматології та ортопедії, який є структурним підрозділом Донецького національного медичного університету, згідно з Указом Президента України від 14.11.2014 року №875 / 2014 «Про рішення Ради національної безпеки та оборони України від 4 листопада 2014 року «Про невідкладні заходи щодо ста – економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях», переїхав та змінив юридичну адресу та здійснює свою діяльність у м.Лиман Донецької області.

Відділення надає кваліфіковану та високоспеціалізовану допомогу дітям до 18 років з травмою та захворюваннями опорно-рухового апарату. У відділенні проводяться операції остеосинтезу переломів, оперативне та консервативне лікування дітей із захворюваннями різної етіології, що зачіпає кістково-м’язову систему.

ВІДДІЛЕННЯ ДИТЯЧОЇ ТРАВМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОПЕДІЇ
ВІДДІЛЕННЯ ДИТЯЧОЇ ТРАВМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОПЕДІЇ

Основні напрямки практичної роботи:

  • надання екстреної цілодобової висококваліфікованої допомоги дитячому населенню Донецька та Донецької області у разі пошкодження опорно-рухового апарату;
  • лікування дітей із ізольованими, множинними та поєднаними пошкодженнями опорно-рухового апарату;
  • консервативне та хірургічне лікування дітей з вродженими та набутими захворюваннями кістково-м’язової системи;
  • відновне лікування дітей з наслідками травм та запальних захворювань кісток та суглобів;
  • проведення кістково-пластичних операцій при доброякісних пухлинах та пухлиноподібних утвореннях кісток;
  • використання методу ультразвукового дослідження для діагностики захворювань та пошкоджень кісток та суглобів у дітей.

Досягнення:

  • Наявний науково-практичний потенціал колективу дозволяє ефективно вирішувати завдання надання висококваліфікованої допомоги дітям із захворюваннями та пошкодженнями опорно-рухового апарату, розробляти та впроваджувати сучасні технології діагностики та лікування.
  • На базі відділення проводиться навчання лікарів-курсантів факультету післядипломної освіти Донецького національного медичного університету

Починаючи з 2015 року до 2021 року, а фактично за 5 років у відділенні стаціонарну допомогу отримали близько 2000 пацієнтів, прооперовано понад 1800 дітей. Активно використовують всі сучасні види остеосинтезу; проводяться операції з приводу вроджених захворювань і деформацій опорно-рухового апарату, а також з приводу кісткових та м’якотканих пухлиноподібних захворювань, лікування клишоногості методом Понсеті.

Водночас відділення виконує консультативний ортопедичний прийом маленьких пацієнтів Донецької, Луганської, Харківської областей (+дітей із тимчасово окупованих територій). Також виконує виїзні консультації у прилеглих містах.

Активно у роботі використовується телемедицина.

Співробітники відділення беруть активну участь у науково-практичних конференціях на території України та за кордоном, підвищуючи свій професійний рівень.

Call Now Button